oleme mehega koos olnud 3,5 aastat, meil on 7 kuune tütar. alguses oli kõik ilus, aga nii imelik kui see pole tuli meie vahele raha - peale mitte just hukatuslikku, aga siiski mõjuvat rahalist valearvestust hakkas igatahes suhe viltu kiskuma. praeguseks on rahakriis minu teada lahenenud, aga suhe ei paista paranevat. olen püüdnud mehega rääkida, samal ajal ennast põhjalikult kontrollinud, et miskit talle nina alla ei hõõruks, teda milleski ei süüdistaks ja peale ei käiks. mees aga vaid kas vaikib või vihastab ja lahkub. mitte kunagi pole ta püüdnud minuga rääkida, muresid vestlusega lahendada ja samal ajal kompromisse leida. ütleksingi, et meie suhte suurimaks probleemiks on mehe kangekaelne vaikimine ja soovimatus rääkida. ise ta ütleb vaid, et mis mõte on rääkimisel, vahet ju pole, nojasiis..... vahel on ta näinud mind käituvat tema põhimõtetele vastukäivalt või olen midagi öelnud, mis talle ei meeldi ja sellest ta teeb lõplikud järeldused, et vestlusel pole mõtet. ma ei teha suhte purunemist, aga nii ka enam ei suuda. mida mees tahab, ma ei tea, sest ta ei räägi sellest..... olen tallegi öelnud, et nii enam ma ei suuda, aga ka see ei aita, ikka ta vaikib ja vajadusel lahkub kodust.
mida teha.... kes suudaks veel aidata..... nõustaja juurde mees ei läheks, isegi sugulaste nõuandeid kuulda ta ei võta
Raske on suhete probleeme vaid ühepoolselt lahendada, vähemalt valmisolek ja soov teineteist mõista on vajalik mõlemalt partnerilt. Teie omalt poolt saategi väljendada peamiselt seda, kuidas end tunnete ja kuidas see Teile mõjub, kui mees vaikib, keeldub asju arutamast, lahkub kodunt jne. Näiteks mina-keeles: ma muretsen meie suhte pärast ja vajan selgust .; ma tahaksin sinust paremini aru saada , mind kurvastab see, kui sa lahkud minuga rääkimata jne.
Kui siis mees väidab, et olete käitunud tema põhimõtete järgi vastuvõetamatult, siis kuulake ja peegeldage, kuidas Te temast aru saate. Tähtis on see, et ta tunnetaks, et mõistate ja aktsepteerite tema seisukohti ja ei püüa teda muuta, ei tee etteheiteid ega anna hinnanguid tema kohta. Näiteks: sa arvad, et rääkimisel pole mõtet, sa oled kogenud, et ma sind ei mõista ning oled loobunud rääkimisest jne.
Seega on aktiivne kuulamine peamine viis, kuidas partneri eneseavamisele kaasa aidata, suurendada mõistmist ning lähendada suhteid, kujundada usalduslikkust.
Kui mees avaldab valmisolekut rääkimiseks, väljendage oma heameelt selle üle ja ootusi suhete parandamisele, seda kui oluliseks Te peate ka tema heaolu.
Toredaid taasleidmisi!