Mind häirib üks asi oma elukaaslase juures.. nimelt mulle ei meeldi see kui ta oma emale räägib kõigest. Saan aru, et ta saab emaga hästi läbi ning arutab temaga mõningaid asju jne. aga et ta ka rahast temaga räägib, no see poleks tõesti vajalik!
Nimelt mina, kui tema elukaaslane peaksin enne teada saama meie rahalist seisu, kui tema ema. Räägib isegi seda, kui rahad otsas, palju kulutusi läinud jm ja siis ta ema hakkab kurtma, et kas poeg saab ikka hakkama, vajab ta laenu temalt, kuidas ikka saab jne.
Kuid ma ei mõista, milleks iga väikese summa üle vaja pead murda ning sellest emale rääkida, lihtsam oleks minu käest küsida raha ja mina tunnen ennast sellepärast halvasti, tunnen nagu minu rahast poleks abi, nagu mina üldse ei käikski tööl.
Selle jutu peale on mees vastanud, et ta on ikkagi ema, ema peaks teadma sellist asja! Ja et ta mõtleb pigem suuri summasid kui väikseid, et mul polevat nii suuri summasid välja käia... aga nagu ta emal oleks?? Ei ole.
vaat see on nüüd see elukaaslaste värk. abielus olles oleks ikka ühisraha ja koos eelarve tegemine normaalne. ju teil siis ei ole ikka päris kooselu vaid rohkem kodu mängimine. muide, kas elate mehe emaga koos?
Ei muudaks see abielu nüüd küll seda raha teemat meie elus!!
Päris koos ei ole võimalik kõike kulutusi maksta. Kui üks pooltest teenib ikka poole rohke, siis imelik oleks sellel, kes teenib vähe, kõik oma raha panna maksude maksmiseks.
Meil oma kodu ja ei ela mehe emaga koos.. on see kodu mängimine?
Igastahes oleks me abielus, oleks kõik täpselt sama moodi ei mingit vahet.
Näib tõesti, et kontakt emaga on Teie elukaaslasele väga oluline ning ilmselt ka emale endale. Võimalik, et raha või muud teemad on vahend ja võimalus sidet hoida ja üksteisele hoolivust pakkuda. Ema soovib olla vajalik ja näitab üles valmisolekut aidata ning poeg, st Teie elukaaslaslane vajab ema tuge. Loomulik on, et ajapikku ema roll muutub ja taandub ning ka emotsionaalne lähedus elukaaslasega muutub tugevamaks võrreldes ema-poja lähedusega.
Hea, et olete mehele rääkinud, kuidas end tunnete ning vajadusel tuleb seda veel teha. Oluline, et meheni jõuaks Teie enesetunne ja loomulik soov, et Teie kooselusse puutuv on teievaheline asi, mille juurde kuulub ka Teie soovide ja arusaamade austamine. Arusaamatusi aitaks ära hoida, kui saaksite mehega kokku leppida, kuidas toimida rasksute korral, kellelt kui palju ja missugust abi küsitakse ja muresid jagatakse. Kui partner ikka jagab teistega Teie jaoks olulisi isiklikke asju ning riivab Teie tundeid, siis on ilmselt usaldusega pahasti.
Kindlasti arutlege neil teemadel ja selgitage vastastikku oma arusaamu kooselust ja suhetest, jõudke selgusele, millega saate nõustuda, millega mitte.
Head teineteise mõistmist!