olen koos elanud mehega, kel selja taga kaks abielu ja neist sündinud kolm last (16,17). Mees ise 40, mina 8 aastat noorem.Abielud ja naised olid rängad - tegu nii pettustega (jäädi salaja rasedaks) kui ka nõdrameelsusega
Mul endal on üks laps, juba 7. Soovin väga täiuslikku peret - abielu ning vähemalt veel üht last. Mees ajab nii abielu kui lapse teema osas segast juttu - eks aeg näitab, võib olla, kui asjad stabiilsemad jnejne. Kuna tal on juba kolm last, kelle peale lähevad meie perel suured väljaminekud juba niigi, siis tõesti, üks laps lisaks oleks juba lisakoormus ka rahaliselt.
But what about me? Ma olen supernäidis kanaemast, kes hell, armastav ja hoolitsev oma lapsele. Ja mina tahaksin veel üht pisikest endale. Kasvõi kaksikuid, kui need määratud on. Aga mul on kahlus, et mees ei taha mitte olla siis juba 5 (3+2) lapse isa ning abielussegi suhtub viimaste suhete tõttu kahtlusega. Kuna üks naine jäi tema soovi vastaselt siiski rasedaks ja ta seetõttu ka abielluks ei saa ma lubada ka mingit "võib olla" teemat. Petma ma teda ses suhtes ei hakka. Aga kui ma pean leppima vaid 1 lapsega seetõttu, et tal on neid 3, siis ei ole see ju minu suhtes ebaõiglane? Mida siis teha? Rääkida on temaga võimatu - ta ei ütle/luba midagi konkreetset, seda olen ma juba 100 korda üritanud uurida.
Lapse saamine pole kindlasti otsustus, mida saaks üksinda teha.
Täiskasvanud inimesed paigutavad oma soovid ja unelmad reaalsetesse võimalustesse. Kui majandussituatsioon ja elutingimused seavad tõkkeid siis tuleb sellega arvestada. Teie kirjast jääb mulje, et vastuollu lähevad Teie unistused, milline võiks olla ideaalne pere ja reaalsed võimalused. See kas ja kuivõrd need reaalsed võimalused takistuseks on - see on juba läbirääkimiste küsimus elukaaslasega. Lapsesaamise soovi osas ei saa arvestada ainult Teie vajadustega. Kui jätta arvestamata partneri vajadustega siis ei ole sooduspinnas ka harmoonilise perekonna kujunemiseks. Oluline on arvestada ka partneri soove ja vajadusi tema ideaalperekonna kujutlust.
Teiste vajaduste, soovide, tahtmiste aimamine ei pruugi olla tõele lähedane. Seega on tuleb teineteisega rääkida.
Eelnevas kirjas on toodud tabav mõte: kui armastab siis mõistab sind Küsimus ongi selles kuivõrd te teineteisest mõistate. Kui koos elada ja planeerida ühist tuleviku on oluline vastastikune mõistmine. Mehel mõista teie lapse saamise soovi ja teil mõista mehe kõhklusi selles ettevõtmises. Rääkige avaldage teineteisele oma soove, kõhklusi läbi rääkimise ja teineteisemõistmise tuleb ilmselt ka lahendus.