Kuidas käituda sellises olukorras et kui sulle kogu aeg heidetakse tüli käigus et "mina käin tööl ja mina teenin",nii ütleb minu mees...
Olen lapsega kodune(laps varsti juba kolmene),tööle ma nagu ise ei torma ja mees tegelikult ise kah ei taha et läheksin,nii olengi kodus kuini leian midagi sobivat,sest meie kodulinnas naised teenivad vähe,nii mees ütleski et selle raha eest istu parem kodus,mina ei ole selle vastu,aga milleks siis teha mulle kogu aeg etteheiteid raha suhtes,et ta hakkas rohkem teenima ja raha on ikka vähe,no aga krt(sorry),raha ei ole kunagi palju mida rohkem raha seda rohkem tahab nii tema kui mina,pealegi meil on kaks autot,üks uuem,teine vanem mida ta tahab kogu aeg parandada,see kõik ju maksab,nii ongi kui palgapäev siis temal on seda vaja ja seda,okei kõik saadud(mille me peale me raha kulutame,seda me omavahel räägime),aga raha ei ole lõpmatuseni,ja kui tekkis soov mingisuguse asja järele veel,siis raha ei olegi ja ütlen talle,sest raha on minu käes,tema kuidas nii et palk oli normaalne,ma ei tea kas temani ei jõua või,et nii palju ta küll ei teeni et ühe kuu jooksul saaks kõike mida vajab,teenib ta üle 10000,seegi ei ole stabiilne,ja pärast tulebki mulle ütlema et kuhu ma raiskasin kõik raha,see on ebanormaalne,iga kuu on peaaegu üks ja sama jutt,üks kord kirjutasin talle paberi peale kuhu raha üldse läheb,et vb.mõtleb oh see maksab 25,35,jne,aga lõppkokkuvõttes kõike mida vaja on kuu jooksul üle tuhande,elu läheb ju kallimaks...Võibolla jutt on segane,aga selliseid etteheiteid ma pean kogu aeg kuulama...
Ja ikkagi mine tööle - raha rahaks aga saad suhelda ja saad seda va raha ka enda tarbeks kulutada ilma iga sendi pealt aru andmata.Sa tahad, et asjad muutuksid siis hakka pihta!
Üldiselt ei mõista ma mehi kes palga naise kätte annavad.......................
lihtsalt mina toimetan rahadega,see sõltub ka mehest (Üldiselt ei mõista ma mehi kes palga naise kätte annavad.......................),kui mees teeks kõiki koduseid töid ja teeks süüa,palun väga las tometab rahadega,aga vastupidiselt....
Meie peres lapsi veel pole, aga eks ole meil kaa kohustusi nagu eluasemelaen ja väike laen ja ka õppelaen vajab maksmist. Käime mõlemad tööl, teenime kaa nii, et kuskil 10k jääb elamiseks järgi peale laenude maksmist. Raha on meie peres mehe käes, seda põhjusel, et ma lihtsalt raiskaks kogu raha ära - ma olen shopahoolik!
Sedasi mulle asi sobib.
Ma arvan, et kui mees koguaeg heidab ette raha raiskamist, siis tõesti esita talle iga ostu eest tseki. Varsti ta tüdineb sellest kõigest ära. Või siis las majandab kuuaega rahadega ise. See tüütab ta kaa varsti ära, kuna meestel pidi ostlemine kõige suuremat stressi tekitama. Kui aga süüa tahab korralikult nagu siiani, siis lõpuks annab vabatahtlikult kõik rahad tagasi sinu majandada.
kipun nõu andma oma mätta otsast, ehk on midagi omaks võtta:
1. tühi toob tüli majja
istuge maha ja pange koos kirja kõik otsesed kulud kuu lõikes mida peate vältimatuks, lahterdage ära (eluase, toit, elekter, majapidamine, telefonid, net, transport, arstimid, meelelehutus)
edasi jagage võrdsuse printsiibil: mehe taskuraha, teie taskuraha
ülejäänust saate planeerida suuremad kulutused (kodumasinad, auto remont, puhkus, garderoobi täiendamine)
2. täpsus on kuningate viisakus
katsuge eelarvest võrdlemisi kinni pidada, kui ühel kuul ei lähe nii palju söögi peale, no näiteks pole perekondlikke tähtpäevi, siis saate nendeks säästa, et sünnipäevadel head paremat lubada
3. mees on pea, aga naine kael
ole ettenägelik ja proovi alati säästa, siis tekib sul ettenägemata asjade jaoks rahafond ja sa ei satu paanikasse (sõbra pulmad, vanatädi matus, paha tuju puhul kinoskäik vm.)
4. usalda aga kontrolli
hangi endale märkmeraamat, eile veel oli sääastukas 39 eeku ja saad igal õhtul kulud kirja panna. praegu õnneks trükivad kõik poed tsekke ostunimedega.
5. ära hulluks mine, kui suudad 50 krooni täpsusega kuus tulud-kulud kokku võtta väärid rammatupidaja-bakalaureust
ja naera enda uue harrastuse üle, ära nõua mehe kulu tema isikliku taskuraha kohta ja ära esita ka enda oma.
6. kallid noored, ärge raha pärast kakelge, õnn pole rahas (kes ütles?)
Raha on olnud ajast aega tülide põhjus. Olgu teda siis vähe või palju, ikka on keegi rahulolematu. Arutleme nüüd teie probleemi üle. Inimene suhtleb mitmel tasandil : ratsionaalselt, arukalt- täiskasvanu tasandil, emotsionaalselt - lapse tasandil, võimukalt - vanema tasandil. Kõik need tasandid on meis kõigis olemas ja me kasutame neid. Keegi on rohkem lapse tasandil, keegi jälle täiskasvanu omal. Sageli tuleb just pingelises olukorras mängu vanemlik või lapse tasand. Mõlemal juhul domineerivad emotsioonid ja ratsionaalne pool jääb varju. Kui teie mees arvas, et võiksite lapsega kodus olla ja jätta raha teenimise tema hooleks, siis oli ta täiskasvanu tasandil. Konfliktis aga ujutavad emotsioonid ratsionaalse mõtlemise üle ja siis tulevad teised tasandid mängu. Rahulolematus ja pahameel, et ei saa oma soove rahuldada,varjutavad kõik muu. Nagu väike laps, kes jonnib jäätise või mänguasja pärast poes ja ei kuula vanema juttu. Mida siis teha? Kui olete rahunenud ja suhtlete nagu täiskasvanud, siis andke abikaasale üks mina teade. Mina teade on selline sõnum, millega antakse teisele teada, kuidas tema käitumine mõjub ja milliseid tundeid tekitab. Mina sõnum ei süüdista, vaid teavitab. Toon siin näiteid, mille järgi saate oma sõnumeid koostada. "Kui sa ütled mulle, et" mina käin tööl ja mina teenin", siis on mul väga häbi, sest mulle tundub, et olen üks looder ja elan sinu kulul. Seda on tõesti valus kuulda, sest ma ju kasvatan meie ühist last ja hoian kodu korras." Vastukaaluks siia üks süüdistav sina sõnum, mida sageli kasutame ja mis rikub meie suhteid. "Sa ei mõista üldse, milliseid tundeid sinu sõnad tekitavad. Sa solvasid mind, sest sa ei hinda üldse minu tööd kodus." Märkasite vahet? Mina sõnumitest ja paljust muust võib lugeda Gordoni raamatust "Tark lapsevanem". Usun, et teie mees pole päris täpselt teadlik, kuidas tema sõnad teile mõjuvad ja seepärast võiksite julgelt mina teadete abil teda valgustada.
Lisaks sellele võite alati mõelda ka tööle mineku peale. Teenige või taskuraha endale, kui on võimalik leida osalise tööajaga koht. Tunnete ennast väärtuslikumana ja saate suhelda, nagu kats soovitab.
Ka võib olla, et mees tõesti ei oska arvata, et pisikestest summadest kuu jooksul suur kokku saab. Laske tal üks kuu poes käia. Annate nimekirja kaasa ja las majandab. Olete mõlemad ühe kogemuse võrra rikkamad. Võib olla on teie mees väga oskuslik ostja ja teie saate temalt ideid või siis saab ta aru, et just teie oskate otstarbekalt raha kasutada. Õnn pole tõesti rahas, vaid inimestes, kes seda raha kasutavad - mina usun nii.